1

Rozhovor na téma vysokorychlostních tratí

Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) uspořádala neformální diskuzi s profesorem Andrew McNaughtonem, technickým ředitelem High Speed Two Ltd., současným předsedou UIC (International Railway Union) Inter City and High Speed Forum na téma vysokorychlostních tratí. Interview s prof. McNaughtonem, které vzniklo na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Vám přinášíme níže:

 

Přepis rozhovoru ke stažení zde.

ARI vnímá vysokorychlostní tratě (rychlá spojení) jako důležitý prvek udržení naší konkurence-schopnosti v rámci evropského prostoru a zároveň jako příležitost pro domácí technologicky pokročilý dodavatelský sektor. Vzhledem k předpokládané investiční náročnosti ARI prosazuje využití mezinárodní dobré praxe, zejména při strategickém plánování a projektovém řízení na národní úrovni, abychom se vyvarovali nákladných přehmatů u minulých velkých projektů.

Potřebuje Česko vysokorychlostní tratě? Jak mohou ovlivnit život v zemi? Na tyto otázky reaguje Tomáš Janeba, prezident ARI, 7. února 2017 ve Studiu 6 na ČT1.

 


Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI)

ARI působí jako think-tank v oblasti veřejné infrastruktury.  Sjednocuje názory významných dodavatelů projektové a inženýrské přípravy, stavební realizace, správy a údržby, financování a poradenství. Zároveň prezentuje koncepčně ucelený názor na změny, které by měla Česká republika podstoupit, aby její infrastruktura byla hybnou silou ekonomické prosperity země. Pojem infrastruktura vnímá v mezinárodním slova smyslu a rozumí pod ním nejen dopravní a inženýrské stavby, ale také sociální infrastrukturu, tedy stavby pozemní.

Více na www.ceskainfrastruktura.cz